Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnego biznesu?

    Pragniesz założyć w najbliższym okresie czasu własny auto warsztat? W takim razie musisz działać w pełni legalnie. Odnośnie tego zapewne żaden z mechaników nie powinien miewać żadnych wątpliwości. Wcale nie jest powiedziane, że założenie warsztatu motoryzacyjnego jest takie proste. Jednakowoż pewnie dasz sobie radę.

    Na pewno należy najpierw wertować z większą dokładnością fora. Co jak co, ale nierzadko na forach zdołamy znaleźć wiele interesujących treści o pozwoleniach. Nierzadko mechanicy całkiem chętnie chcą dzielić się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. To bardzo cieszy, ponieważ początki pewnie nie należą do prostych.

    Zwróćmy uwagę, że jeżeli będziemy wykonywali usługi montażowe, to znaczy rozchodzi się o montaż gazu, bez najmniejszego cienia wątpliwości musimy posiadać stosowne uprawnienia. To samo jeżeli będziemy grzebać w elektronice bądź silniku. Zapewne oczywiste, że chociaż zdecydowana większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika żadnego kłopotu, to jednak istnieją niektóre zagadnienia, które wymagają odpowiednich uprawnień. No i dobrze, w końcu rozchodzi się w tym momencie o bezpieczeństwo!

    Trzeba posiadać również posiadać pozwolenie środowiskowe. To żadna niespodzianka, że zwłaszcza po wejściu naszego kraju w struktury UE, to wszystko co ma związek z ekologią jest szalenie istotne. Miejmy nadzieję, że Polska będzie takim krajem, w którym mechanicy potrafią zadbać o środowisko naturalne.

    Krótka piłka – zezwolenia są faktycznie potrzebne, chociaż na całe szczęście nie jest ich aż tak przeraźliwie dużo.

Autor wpisu: taśma z nadrukiem – przejdź do eferty