Elementem decydującym o wysokim poziomie bezpieczeństwa kopert BezpiecznaTORBA jest konstrukcja przygotowana z wytrzymałej, wzmacnianej folii i wariant użytej taśmy klejącej.

Taśma „nisko zabezpieczona” stosuje warstwę warstwy klejącej permanent, takiego samego jak w kopertach kurierskich z nadrukiem, pokazującego próby włamania mechanicznego. Koperta kurierska „średnio zabezpieczona” jest zaopatrzona w tasiemkę zabezpieczającą stwierdzającą objawy ingerencji przy popularnych próbach włamań. Taśma celulozowa high security jest jakby tego było mało wyekwipowana we wskaźniki termiczne oraz wilgotnościowe. Taki rodzaj taśmy cechuje się największym stopniem bezpieczeństwa, co zostało stwierdzone aprobatą Ośrodka Techniki Precyzyjnej. Taśma celulozowa ujawnia próby włamania dzięki użyciu wszystkich dziś stosowanych form manipulacji (mechanicznej, przy działaniu ujemną oraz wysoką temperaturą, a także metodzie wilgotnościowej).

Wyjątkową grupą foliopaków BezpiecznaTORBA są foliopaki nienaruszalne zaprojektowane do transportu pieniędzy w walizkach farbujących. Są to artykuły dedykowane do przesyłania gotówki, ich zabezpieczenie polega na tymże, iż w wypadku kradzieży aktywowany jest układ barwiący, który to trafia do wnętrza koperty oraz na stałę barwi przynajmniej 10% każdego banknotu.

Niepowtarzalnym spośród typów foliopaków bezpiecznych są worki na bilon. Ponieważ muszą przetrwać duże obciążenie oraz być niewrażliwe na przerwanie przez nierówne krawędzie drobniaków, sporządzane są ze specjalistycznej – solidnej i wytrzymałej – koekstrudowanej płachty LDPE. W wypadku worków, które powinny udźwignąć paręnaście kg monet, wykorzystuje się odpowiednio szeroką tasiemkę z rączką. Do przygotowywania zasiłków kasowych stosuje się niewielkie woreczki strunowe.

Koperty BezpiecznaTORBA znalazły już powszechne zastosowanie w gromadzeniu próbek pros, karm, rzepaku, kukurydzy, węgla i pozostałych artykułów drobnych. Jeszcze szersze użycie foliopaków bezpiecznych spowodowało, że są one w sprzedaży we wszystkich popularnych rozmiarach, dzięki temu nie ma kłopotu z dobraniem potrzebnego formatu koperty kurierskiej do pakowanych produktów.

Dowiedz się więcej: foliopaki