Każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością przewiezienia osobistych przedmiotów na nowe miejsce. Proces ten wymaga starannego przygotowania. Wszystkie rzeczy należy bowiem odpowiednio zabezpieczyć, by podczas transportu nie uległy uszkodzeniu. W trosce o jak najstaranniejsze przetransportowanie zgromadzonych przedmiotów, warto korzystać z usług wykwalifikowanych firm przewozowych, które wyposażone są w niezbędne pojazdy i akcesoria transportowe.

Zanim przystąpi się to transportowania przedmiotów na nowe miejsce, warto odpowiednio je posegregować. Pozwoli to odłożyć do utylizacji rzeczy, które nie przydadzą się już w nowym lokum, jak również starannie zapakować przedmioty o szczególnej wartości. Zanim przystąpi się do zabezpieczania poszczególnych przedmiotów, należy zgromadzić wokół siebie niezbędne materiały.          Przydadzą się takie artykuły, jak:

  • papier pakowy
  • kartonowe pudła
  • bibuła lub lignina
  • folia bąbelkowa
  • styropian
  • kształtki styropianowe
  • mocna i szeroka taśma klejąca
  • plastykowe skrzynki bądź kufry

 

Szczególnej troski podczas transportu wymagają wszystkie przedmioty i elementy szklane: naczynia, szyby, zastawa, ale również delikatny sprzęt elektroniczny, czyli komputery, monitory, telewizory, wieże stereo czy kuchenki elektroniczne, gazowe i mikrofalowe. Przedmioty tego typu najlepiej starannie owijać papierem, bądź umieszczać w kartonach wymoszczonych folią z bąbelkami lub styropianem. W przypadku drobnych rzeczy np. talerzy, każdą sztukę należy zabezpieczyć oddzielnie i dodatkowo układać w kartonie wypełnionym papierem bądź innym tworzywem zapobiegającym przemieszczaniu i tłuczeniu.

Ubrania i rzeczy osobistego użytku transportować można w kartonach lub skrzynkach. Dopilnować trzeba, by były one szczelnie zamknięte i nic nie miało szans wypaść. Najlepiej zabezpieczyć je dobrze trzymającą taśmą klejącą, która dodatkowo usztywni kartony. Podobnie transportować można również książki.

Przedmioty o dużych gabarytach, czyli meble i wyposażenie kuchenne przewożone jest najczęściej bezpośrednio na pace samochodu. Nie można jednak zapominać, że muszą być one odpowiednio zabezpieczone streczem i specjalnymi taśmami, dzięki którym nie będą się podczas jazdy przemieszczać. Przed transportem warto zabezpieczyć rogi i nóżki folią lub taśmą. Również meble transportowe dobrze jest czymś owinąć, by uniknąć zabrudzenia.