Kiedy decydujemy się na przeprowadzkę, chcemy, by wszystko przebiegło sprawnie, szybko i bezproblemowo. To skłania nas do skorzystania z usług firmy transportowej. Profesjonalny usługodawca dysponuje nie tylko odpowiednim zapleczem sprzętowym, ale również doświadczoną kadrą, która wie, co przy przeprowadzkach jest najważniejsze. Wsparcie fachowców w takiej chwili jest na wagę złota, jednak często nie wiemy, jak wybrać dobrą firmę transportową i czym się podczas dokonywania tego wyboru kierować.

Poszukując firmy transportowej, najczęściej wetujemy ogłoszenia lokalnej prasy lub przeszukujemy strony internetowe. Już podczas tej czynności warto zwrócić uwagę na informacje znajdujące się na witrynie internetowej usługodawcy. Czas należy poświęcić głównie zakładce z opiniami klientów i referencjami. Większość firm transportowych zamieszcza informacje na temat firm, z którymi przyszło im współpracować. Chcąc zweryfikować jakość usług firmy transportowej wystarczy zadzwonić lub napisać do firmy wymienianej w referencjach i dowiedzieć się, jak wspominają współpracę.

Przy poszukiwaniu firmy transportowej uwagę należy zwrócić także na jej wyposażenie, czyli w większości przypadków samochody dostawcze. Upewnić się trzeba, że firma transportowa dysponuje wozem odpowiedniej wielkości, co pozwala za przewieźć całe wyposażenie za jednym razem. Warto poprosić firmę transportową o wykonanie wyceny przeprowadzki. Kompetentny usługodawca z pewnością zjawi się na miejscu wyprowadzki, by ocenić poziom pracy i całkowity koszt usługi. Uzgodnić należy również cały zakres prac, którymi ma zająć się firma przeprowadzkowa. Część firm przyjmuje na siebie tylko obowiązki związane z transportem, ale profesjonalne firmy przeprowadzkowe zajmują się pakowaniem i zabezpieczaniem mienia, jak również porządkowaniem opuszczonych lokali.

Niezwykle ważnym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy z firmą transportową jest to, czy w cenę usługi zostało wliczone również ubezpieczenie OC. Pozwoli ono uzyskać zadośćuczynienie za ewentualne uszkodzenie mienia podczas transportu lub w wypadku niedotrzymania warunków umowy.