Jak rozplanować transport okien?

Okna PCV przynależą do sprzętów, których przewóz potrzebuje zachowania wyjątkowej przezorności. Łatwo powiedzieć, ale jak się do tego zabrać? Przewóz z racji na wymiary okien oraz ich łamliwość,  najlepiej zlecić firmie przewozowej. Należy jednak uprzednio pomyśleć o przygotowaniu okien PCV do załadunku. Jak się do tego zabrać? Okna powinny zostać opakowane, obklejone folią stretch. W przypadku gdy wysyłamy więcej niż jedno okno, włożyć pomiędzy okna na przykład papierowy arkusz, aby chronił przed zniszczeniem. Najwłaściwszą techniką transportu okien czy luster jest zapakowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna wieszak dedykowany do przewozu szkła. Jeżeli dostawca posiada w busie stojak do przewozu okien PCV, wtenczas mogą być one dostarczane bez opakowań. Okna będą przewożone taką metodą, że będą się opierały o wieszak. Okna PCV zawsze muszą być porządnie zabezpieczone pasami i matami, specjalnie żeby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

BACZNOŚĆ! Są powody by zawsze spytać transportowca czy też dostarcza stojaków do przewozu okien. Nieraz mogą dołożyć oni następną opłatę przy takiej realizacji.

Jak dużo kosztuje przewóz okien do domu?

Cena transportu okien PCV zależy od odległości oraz wymiarów i ilości okien PCV.

Transport okien PCV na terenie Polski

W momencie przewozu samego okna np. tarasowego sumpt tego transportu stanowi mniej więcej 120-280 zł

Transport okien PCV do Czech

Koszt przewozu okien z naszego kraju do obcego kraju sięga 550 – 900 zł

Jak można dostrzec przewóz okien do domu jest stosunkowo kosztowny dlatego warto spędzić dużo czasu szukając najlepszej propozycji bądź kupić okna i drzwi po przyjeździe i absolutnie nie zajmować się przewozem. Takie podejście oszczędzi nam sporo wysiłków jednak asortyment na obczyźnie może okazać się mały w porównaniu z Polską, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien.