Na rynku dostępnych jest wiele materiałów pakowniczych, które możesz wykorzystać podczas swojej przeprowadzki. Niestety niektóre z nich są naprawdę drogie lub dostępne jedynie w ilości hurtowej. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak możesz sam, tanim kosztem i bez wielkiej wiedzy zorganizować opakowania do transportu.

Kartony po butach i sprzętach gospodarstwa domowego

Jesteśmy przekonani, że na strychu, w piwnicy lub też w szafie z różnymi produktami posiadasz stare opakowania kartonowe po sprzętach domowych lub też obuwiu. Podczas przeprowadzki bez problemu możesz skorzystać właśnie z tych produktów w celu zapakowania ubrań, czy innych rzeczy. Dzięki temu zaoszczędzisz na kupowaniu specjalnych kartonów transportowych, a różne wielkości posiadanych kartonów pomogą Ci zapakować nawet najdrobniejsze czy też spore gabarytowo przedmioty.

Wykorzystaj moc skarpetek i gazet

Może wydać Ci się to głupie, ale pomyśl o tym jak trudno jest przewieźć delikatne przedmioty, takie jak perfumy czy kubki. Nie ma opcji, żebyśmy wrzucili wszystko bez szczelnego zapakowania do jednego kartonu lub worka, ponieważ wszystko w trakcie transportu stłucze się. Jednak jeśli każdy flakon perfum owiniemy dokładnie szarą gazetą i dodatkowo umieścimy w skarpetce to możemy mieć pewność, że całość przetrwa w idealnym stanie, a Ty nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na odkupienie tego, co się zniszczyło.

Doceń puste opakowania po pomadkach

Puste opakowania po balsamach do ust lub też koloryzujących pomadkach mogą okazać się niezwykle przydatne w sytuacji przeprowadzki. Dzięki niewielkiemu, owalnemu kształtowi jesteśmy w stanie zmieścić w nich bardzo drobne przedmioty, które w worku czy innym kartonie na pewno by się pogubiły. Mowa tutaj o drobnych kolczykach, pierścionkach czy innych tego typu przedmiotach.

Przy okazji najbliższej przeprowadzki lub innego rodzaju transportu skorzystaj śmiało z naszych porad. Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli napiszesz nam czy sprawdziły się również u Ciebie!