Okna przynależą do obiektów, których przewóz wymaga zachowania niezwykłej przezorności. Prosto powiedzieć, ale jak się do tego zabrać? Przewóz z uwagi na rozmiary okien oraz ich wrażliwość,  sugerujemy zlecić korporacji spedycyjnej. Należy jednak uprzednio pomyśleć o przygotowaniu okien do załadunku. Jak to zrobić? Okna PCV powinny zostać zabezpieczone, obklejone folią stretch. W przypadku gdy wysyłamy więcej niż tylko jedno okno PCV, włożyć pomiędzy okna np. papierowy arkusz, by osłaniał przed zniszczeniem. Najwłaściwszą metodą transportu okien PCV czy luster jest zapakowanie na charakterystyczny, wykonany z drewna wieszak skonstruowany do przewozu okien. W przypadku gdy kurier posiada w samochodzie stojak do transportu okien PCV, wtedy mogą być one dostarczane bez opakowań. Okna będą transportowane taką metodą, że będą oparte o wieszak. Okna PCV za każdym razem powinny być zabezpieczone trokami i matami, w taki sposób by nie uległy naruszeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się za każdym razem podpytać przewoźnika czy dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Czasem potrafią dołożyć oni ekstra opłatę przy takim zleceniu.

Czy dużo kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty przewozu okien zależy od odległości tudzież kształtów i ilości okien.

Przewóz okien na terenie Polski

W momencie przewozu pojedynczego okna na przykład tarasowego sumpt tego transportu wynosi ok. 110-260 pln

Przewóz okien do Anglii

Koszt przewozu okien PCV z terenu Polski do odległego kraju osiąga 500 – 1200 złotych

Jak można dostrzec przewóz okien PCV jest dość kosztowny więc są powody by spędzić trochę życia wyszukując najlepszej propozycji bądź kupić okna po przyjeździe i absolutnie nie przejmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam mnóstwo problemów aczkolwiek asortyment za granicą może być niewielki w porównaniu z Polską, która obecnie jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien.